Papyrusy 

rucne malovane papyrusy tabor

Naše nabídka zahrnuje několik druhů originálních egyptských papyrusů v různých rozměrech a provedeních (bílý, hnědý, antika).

Nabídka se může lišit dle aktuální dostupnosti. Ceny jsou uvedené včetně DPH.

                        
ORIGINÁLNÍ RUČNĚ MALOVANÉ PAPYRUSY  
ROZMĚR (délka x výška)
CENA        
  20 x 30 cm 110 Kč
  30 x 40 cm 220 Kč
  40 x 60 cm 400 Kč
100 x 40 cm 600 Kč
100 x 70 cm 800 Kč

 

Ukázka Papyrusu rozměr 20 x 30 cm

 

originální papyrus Tábor

 

 

 

 

Ukázka Papyrusu rozměr 30 x 40 cm

 

egyptský papyrus tábor

Ukázka Papyrusu rozměr 40 x 60 cm   

originální papyrus Egypt Tábor

 

                 

   

  

 

 Ukázka Papyrusu rozměr 100 x 40 cm

papyrus Tábor Egypt

 

        

    

 

 

Ukázka Papyrusu rozměr 100 x 70 cm
pravý egyptský papyrus Tábor
Povídání o papyrusu
Papyrus se vyrábí původní metodou. Rostlina - keř - Šáchor roste hlavně kolem Nilu. Miluje vlhko až mokro a horké podnebí. Rostlina se nejprve ručně sklidí, potom se stvoly této rostliny zbaví kůry a rozříznou podélně na dvě poloviny. Namočí se do vody a lehce povaří. Tím se uvolní lepkavá hmota, která umožní slepení /soudržnost/ částí k sobě. Jednotlivé části rozřezaného stvolu se položí vedle sebe podélně a křížem přes ně se položí druhá vrstva. Nechá se ležet na kartonu, přikryje se látkou a skládá se další vrstva. Pozvolna se usuší a tím se slepí a drží pohromadě. Takto ručně vyrobený papyrus se dále ručně maluje. Používají se vodou rozpustné barvy. Takto vyrobený papyrus vyžaduje pro pověšení buď zarámování, nebo klip, popřípadě pouze sklo připevněné na zeď. Tím se zamezí přístupu větší vlhkosti nebo naopak vysoušení papyrusu.
Papyrus - provedení antika
Jedná se o papyrus hnědý, popřípadě bílý, který je dále upravován pomocí přírodních surovin na papyrus antický. Po úpravě vypadá jako papyrus, který je několik tisíc let starý. Výhodou této úpravy je, že papyrus zvláční a nepotřebuje tak náročnou "údržbu" jako papyrus hnědý nebo bílý. Papyrus upravený do podoby "antika" není nutné rámovat, dávat pod sklo apod. Této úpravě nevadí teplo, sucho ani slunce.
Papyrus - provedení bílý, hnědý
Při výrobě hnědého papyru je použit stejný postup jako při výrobě bílého papyru. Pouze je ponechán delší dobu namočený ve vodě. Tím dojde k fermentaci a ke zhnědnutí suroviny. Na vytvořený hnědý papyrus se potom provádí ruční malba pomocí vodou ředitelných barev v různých motivech a barevných odstínech. Převažují motivy znázorňující život a dobu "faraonů" Dále se objevují motivy s egyptskou krajinou, někdy motivy s tématikou křesťanskou.
papyrus rostlina Tábor